Logo Studio Projekt - autorska pracownia architektoniczna
Studio Projekt - autorska pracownia architektoniczna

OLSZTYŃSKA SZKOŁA BIZNESU

adres: Olsztyn, ul. Bałtycka
projekt: 2003-2004
powierzchnia użytkowa: 1.356 m2
klient: prywatny

Budynek stanowi siedzibę wyższej szkoły niepublicznej. Szkoła prowadzi zajęcia dla około 300 studentów dziennych oraz dla studentów zaocznych (soboty i niedziele).

Dwukondygnacyjna bryła budynku, o swobodnie kształtowanym rzucie, wkomponowana została pomiędzy istniejące drzewa. W obiekcie zaakcentowana została jego oś podłużna, równoległa do ulicy Bałtyckiej - wykonana jako ściana wychodząca poza budynek i stanowiąca jego przedłużenie w terenie. Ściana ta wznosząca się ponad dachem budynku, pełni jednocześnie istotną funkcję techniczną, kryjąc w sobie wentylację obiektu.

Podłużna oś budynku wydziela dwie strefy: stefę ciszy umiejscowioną od strony zadrzewionego wnętrza działki, w której zaprojektowano sale wykładowe oraz strefę zlokalizowaną od strony ulicy Bałtyckiej, mieszczącą pomieszczenia pomocnicze. Na zakończeniu tej osi znajduje się okrągła bryła mieszcząca hall główny o wysokości dwóch kondygnacji. W hallu umieszczono funkcje pomocnicze takie jak: szatnia, bufet. Na antresoli znajduje się zespół pomieszczeń dyrekcji z sekretariatem. W obiekcie znajdują się pomieszczenia dydaktyczne, administracyjne, biblioteka oraz pomieszczenia pomocnicze. Pomieszczenia dydaktyczne to 7 sal wykładowych małych na  21 - 30 miejsc oraz większa sala wykładowa na 106 miejsc z możliwością podziału na dwie mniejsze sale.

Wejście główne do obiektu zaprojektowano od strony ulicy Bałtyckiej, w miejscu obecnego przejścia pieszego przez jezdnię. Drugie wejście do hallu głównego prowadzi z parkingu.

  • Olsztyńska Szkoła Biznesu w Olsztynie
  • Olsztyńska Szkoła Biznesu w Olsztynie
  • Olsztyńska Szkoła Biznesu w Olsztynie
  • Olsztyńska Szkoła Biznesu w Olsztynie

domy jednorodzinne budynki wielorodzinne użyteczność publiczna inne projekty zabytki wnętrzakonkursy

aktualności klienci pracownia kontakt

© 2009-2013 A.P.A studio-projekt